Cookies op de website van De Groene Club

Succesverhaal: slimme spoelbak

VV CKC Rotterdam en SSS Klaaswaal wonnen bij De Groene Club de Aquafox spoelbak. Dat scheelt nu al water, zeep én werk voor de vrijwilligers.

Bij VV CKC bevalt de nieuwe, slimme spoelbak goed. Kantinecoördinator Jeroen van Beek: ‘Het lastigste is eigenlijk dat je níets hoeft te doen. De spoelbak ververst zichzelf en voorziet zichzelf van zeep. Het is ’s ochtends één handeling en klaar. Dat is soms natuurlijk even wennen, dus gebruiken sommige vrijwilligers de oude spoelbak nog, maar die kan binnenkort dicht. De kraan staat hier soms best hard en lang aan, dus dit gaat in waterverbruik echt schelen. Omdat we hem hebben gewonnen, scheelt dit ons nu al tijd. Anders hadden we hem in vijf jaar terugverdiend. En dat kan sneller, maar wij hebben een heel gunstig energiecontract.’

Ook voetbalvereniging SSS Klaaswaal is blij met het winnen van de Aquafox spoelbak. Penningmeester Arvid de Bie: ‘Wij hebben een groot aantal vrijwilligers die rouleren achter onze bar en zij hoeven nu inderdaad niet meer na te denken over hoe vaak en hard het kraantje van de spoelbak aan moet en hoeveel zeep nodig is. Zo is onze kas en het milieu beter af. Echt een mooie win-win situatie.’

Meer dan een slimme spoelbak

Bij beide winnaars is de slimme spoelbak één van de dingen die ze doen om te verduurzamen. Zo wil SSS Klaaswaal zou op termijn graag het gasverbruik terugdringen met een andere warmwatervoorziening: ‘We hebben nu gasmeters geïnstalleerd, zodat we goed zien waar we het meest kunnen besparen. Dan zie je straks ook beter welke oplossing past bij onze situatie en financiële mogelijkheden, bijvoorbeeld een warmtepomp of zonneboilers op het dak.’ Ook komt er als het goed is binnenkort LED-verlichting. Dat hangt wel even af de veranderingen in de BOSA-subsidie voor 2024: ‘We willen absoluut verduurzamen, maar dat mag niet ten koste gaan van andere investeringen voor onze leden. De bekostiging is dus wel een zorg.’

Voetbal samen verduurzamen

Naast duidelijkheid over bijvoorbeeld subsidieregelingen, hebben sportverenigingen volgens deze succesvolle verduurzamers ook behoefte aan advies op maat en het delen van kennis. Van Beek is bijvoorbeeld actief op het KNVB-platform Eén Tweetje voor mensen met een kaderfunctie bij voetbalverenigingen: ‘Daar zetten we vaak op wat we doen en hoe. Zeker over herbruikbare bekers vind je daar nu veel nuttige tips. Zo namen wij het advies van een andere club over om een grappige boodschap op de bekers te zetten over de derde helft met de vraag om de beker ook weer in te leveren.

Via de nieuwsbrief voor bestuurders kwam ik op het spoor De Groene Club. Dankzij hun gratis maatwerkadvies konden we gericht en efficiënt aan de slag. Zo plaatsen we binnenkort infraroodpanelen in de kleedkamers. In onze situatie bleek dat qua investering en verbruik het beste alternatief voor gasgestookte radiatoren, omdat we nog een heel voordelig energiecontract hebben. Ook doen we allerlei andere dingen. We hebben bijvoorbeeld LED-verlichting, porseleinen bekers voor koffie en thee en herbruikbare bekers voor limonade. Het is fijn als je elkaar kan inspireren en wij delen onze ervaringen graag.’

Korting op de slimme spoelbak van Aquafox

Als lid van De Groene Club krijg je bij Aquafox standaard 15% korting op de spoelbak. Vermeld De Groene Club in de offerteaanvraag.